Żołnierze i krokodyl

Szymon i Kuba jadą na misję do amazońskiej dżungli. Ich celem jest odnalezienie zaginionego naukowca. Po drodze czeka ich jednak spotkanie z krokodylem.

Żołnierze i wielbłąd

Mieszkańców wioski w afrykańskich górach Adrar nękają źli bandyci. Na domiar złego zepsuła im się pompa wodna i grozi im śmierć z pragnienia. Szymon i Kuba ruszają z pomocą.

Żołnierze i maszyna czasu

Pracujący dla wojska wynalazca skonstruował maszynę do podróży w czasie i cofnął się do epoki dinozaurów. Niestety jego pojazd uległ awarii. Sprowadzić go z powrotem są w stanie wyłącznie Szymon i Kuba.

Żołnierze i yeti

Szymon i Kuba jadą na urlop w Himalaje. Chcą dojść do bazy pod Mont Everestem. Niestety podczas wędrówki załamuje się pogoda, a Kuba spada w przepaść.

Żołnierze i morski potwór

Wielki transportowiec znika z radaru, a poszukiwania wraku okazują się nieskuteczne. Szymon i Kuba dostają misję rozwikłania tego, co stało się z zaginionym statkiem.

Żołnierze i powstaniec

Szymon i Kuba odwiedzają Grób Nieznanego Żołnierza. Tam spotykają jednego z powstańców, który opowiada im niesamowitą historię z czasów wojny.

Żołnierze i magiczny portal

Złe istoty z innego wymiaru chcą zapanować nad światem. Intruzi wdzierają się do bazy wojskowej. Czy Szymonowi i Kubie uda się ich powstrzymać?