Jakie przygody spotkały Kubę i Szymona?

Żołnierze i krokodyl

Generał wysyła swych dwóch najlepszych żołnierzy do amazońskiej dżungli. Mają odnaleźć naukowca, który od jakiegoś czasu nie daje znaków życia.


Żołnierze i wielbłąd

Mieszkańcom wioski w afrykańskich górach Adrar zepsuła się pompa wodna i grozi im śmierć z pragnienia. Szymon i Kuba eskortują inżyniera, który bez nich nie przedarłby się przez pustynię pełną uzbrojonych bandytów.


Żołnierze i maszyna czasu

Wojskowy wynalazca skonstruował maszynę do podróży w czasie. Gdy dotarł w niej do epoki dinozaurów, zepsuła się. Szymon i Kuba dostają rozkaz: odszukać wynalazcę i sprowadzić go do czasów obecnych.


Żołnierze i yeti

Szymon i Kuba jadą na wakacje w Himalaje. Zamierzają dojść do bazy pod Mont Everestem. Nagle załamuje się pogoda. Jakby mało było nieszczęścia, Kuba spada w lodową przepaść.


Żołnierze i morski potwór

Wielki transportowiec pełny kosztowności znika z radaru. Służby przybrzeżne daremnie szukają wraku. Szymon i Kuba dostają do dyspozycji akwaomobil i zanurzają się w morskie głębiny, żeby rozwikłać zagadkę zaginionego statku.


Żołnierze i powstaniec

Szymon i Kuba po wojskowej defiladzie poznają przy Grobie Nieznanego Żołnierza byłego warszawskiego powstańca i historię Duchnej Drogi.


Żołnierze i magiczny portal

Złe istoty z innego wymiaru – Zerterzy – usiłują zapanować nad światem. Do akcji wkracza tajemniczy wojownik w złotym hełmie i srebrnej zbroi.