Zasady pomocy

Niestety oprócz podtrzymywania pamięci o Alku niewiele można już dla niego na tym świecie zrobić. Można za to sprawić, aby innym potrzebującym dzieciom było lżej. Dlatego zysk ze sprzedaży bajki „Szymon i Kuba ruszają na ratunek” zostanie przeznaczony na cele charytatywne i trafi do jednej z poniższych instytucji:

  • Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie – to tu leczono Aleksandra.
  • Pomorskie Hospicjum dla Dzieci – organizacja opiekująca się dziećmi dotkniętymi m.in. chorobami nowotworowymi.
  • Fundacja Alivia – fundacja onkologiczna pomagająca osobom chorym na raka.

    

Ile dokładnie zostanie przekazane? To już zależy od kupującego. Podczas składania zamówienia każdy będzie mógł określić jaką kwotę przekaże. Może być to zarówno złotówka, jak i dwadzieścia złotych. Każdy będzie mógł także samemu określić, na rzecz której z organizacji trafią jego pieniądze.

Przekazy w formie darowizny pieniężnej, kupna niezbędnych leków czy sprzętu lub opłacenia rachunku za specjalistyczną usługę lekarską realizowane będą regularnie w 45-dniowych odstępach czasu. Podsumowania poszczególnych okresów wraz z dokładną specyfikacją tego na co zostały przeznaczone pieniądze będą publikowane na stronie internetowej książki w zakładce „najnowsze wieści ze świata Szymona i Kuby”.

Ktoś dociekliwy może spytać co ja będę z tego miał? Odpowiem, że w przypadku pierwszego nakładu nie będę miał nic. Cenę bajki skalkulowałem tak, aby pokryła wyłącznie koszty jakie poniosłem na jej wydanie. Profity mogą pojawić się dopiero, jeśli zainteresowanie książką będzie większe, a ja zrobię dodruk. Wówczas jednak na realizację czekają już moje kolejne książkowe pomysły: druga część przygód o Szymonie i Kubie oraz pozycja dedykowana starszym czytelnikom z ekonomią i ekstremalną wspinaczką w tle. Czy moje pisarskie plany się ziszczą? To już zależy wyłącznie od Was!

<< Raport nr 1 z udzielonej pomocy (za okres 29.03 – 27.04.2017) >>

<< Raport nr 2 z udzielonej pomocy (za okres 28;04 – 17.06.2017) >>

<< Raport nr 3 z udzielonej pomocy (za okres 18.06.2017 – 17.08.2017) >>